Yenidoğan bebek Kıyafetleri, Aileye bir bebeğin girişi heyecan verici bir başlangıçtır. Bir bebek eve neşe ve sevinç getirirken aynı zamanda huzur verir. Ancak bir bebeği bir insan olarak kabul etmeli ve ona o şekilde muamele edilmelidir. Bu davranışlar zincirinde bebeklerin kıyafetleri de dahildir. yenidoğan bebek kıyafetleri özenle seçilmeli ve bebek tenine zarar vermemelidir. Bebek kıyafetlerindeki kalite bebeğin cilt sağlığına özel olmalıdır. Anneler bu konuda çok daha dikkatli olan ebeveynlerdir. Bu kıyafetlerin seçiminden bebeğe giydirilmesine kadar hassasiyetlerini eksik etmemelidirler.

Yenidoğan Bebekler İçin Nasıl Kıyafetler Seçilmeli

Yenidoğan bebekler hastaneden ilk çıkışlarından itibaren en temiz ve en güzel olarak giydirilir. Her bebek kıyafeti güzeldir ancak her bebek kıyafeti kaliteli değildir.

Bir bebeğe;

  • Yumuşak,
  • Tüysüz,
  • Sıcak tutacak,
  • Düğme ve fermuar gibi metal materyalleri fazla olmayan kıyafet giydirilmesi şarttır.

Bu detaylar bebeğe zarar vermeyecek içerikler taşır. Bunun yanı sıra naylon ve elastik özellikler içermeyen giyim tercih edilmelidir. Yenidoğan bebek kıyafetleri her ne kadar çok gösterişli ve şaşalı olarak tasarlansa da bebeğin doğallığına yakışmalıdır.

 

Yenidoğan Bebeklere Yumuşak Kıyafetler Giydirilmeli

Yenidoğan bebekler için tercih edilmesi gereken kıyafetlerde her mevsim olarak penye ürünler tercih edilmelidir. Saf penyeden tasarlanmış olan hastane çıkış setleri 15 gün kadar giyilebilecektir. Bu seçimde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta penyedeki kalitedir. Naylonumsu penyeler bebek tenine zarar verici detaylar taşır. Bu bakımdan penye seçimine özen gösterilmelidir.

Yenidoğan Bebeklere Tüysüz Kıyafetler Giydirilmeli

Bazı ailelerin yenidoğan bebek kıyafetleri seçiminde yaptığı yanlışlardan biri tüylü kıyafetlerdir. Hatta örgü seçimini abartan aile büyükleri vardır. Yenidoğan bebeğe tüylü kıyafetler giydirmek bebeğin yumuşacık cildine büyük zarar verir. Bu kıyafetlerin bebeğe zarar vermesi için yalnızca ağız, boyun, el ve bacak kısmına dokunması yeterlidir. Eğer mutlaka el örgüsü kıyafetler giydirilmek isteniyorsa bu örgüler penye iplikle örülmüş olmalıdır. Aynı zamanda bu örgülerin dikişlerine de dikkat etmek şarttır. Sert bir şekilde dikilmiş örgü bir giysi bebeğe giydirilmemelidir.

Yenidoğan Bebeğe Sıcak Tutacak Kıyafetler Giydirilmeli

Yenidoğan bir bebek yaklaşık 7 gün kadar kendisini hala annesinin karnında hissetmektedir. Bu bakımdan anne karnındaki konforu dış mekanda da arayacaktır. Bu bakımdan kıyafet seçimi de bebeğin bu isteğine özel olarak yapılır. Bebeğin vücut ısısı ne çok soğuk ne de çok sıcak olmalıdır. Bu tercihi sağlayacak en özel giysi ürünleri penye ürünlerdir.

Yenidoğan Bebeğe Düğmesiz Ve Fermuarsız Kıyafetler Giydirilmeli

İster yeni doğan olsun ister 12 aylık olsun bebeklere üzerinde fazla aksesuar olan kıyafetler giydirilmemelidir. Bu kıyafetler bebeklerin vücuduna çok zararlıdır. Bebek kıyafeti konusunda dikkat edilmesi gereken diğer bir detay ise fazla dar kıyafetlerin giydirilmemesi gerektiğidir. Dar kıyafetler yenidoğan bebeklerin fiziksel anlamda gelişmesine engel olacağı gibi aynı zamanda bu kıyafetlerin içinde rahat hareket edememesine yol açacaktır.

Bebek Giyim Ana Kategorisinde

Yenidoğan Setler ;

Erkek Bebek yenidoğan Setler

Kız Bebek Yenidoğan Setler

olarak ikiye ayrılır. Linklere tıklayarak ürünlerimizi inceleyebilir ve online olarak satın alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

Gelince Haber Ver Ürün Gelince Size Haber Verelim.