SSS – Sık Sorulan Sorular

Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?

Ayıplı, kusurlu ürün iadelerinde kargo ücreti bebemola.com tarafından karşılanır. İade ürünleri karşı ödemeli olarak Yurtiçi Kargo ile gönderebilirsiniz.

Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?

Ürününüz bebemola.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilerek, iade koşullarına uygunluğu kontrol edilip, kayıtlı olan e-posta adresinize iadenizin onay durumuna ilişkin bilgi gönderilir. İadeniz onaylanmış ise, İade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 3 iş günü içinde “ürün bedeli ilgili hesabınıza geri ödenir ya da puan olarak üyelik hesabınıza yüklenir.

İptal Olan Siparişimin Para İadesini Nasıl Alacağım?

İptal işleminiz gerçekleştiğinde sisteme kayıtlı mail adresinize onay maili gönderilecektir. Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır ve tarafınıza e-posta ile bilgi verilecektir. Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir. Taksitli işlemlerinizin iadesi, kaç taksitli olarak yaptıysanız, aylık olarak taksit tutarı kadar kullanılabilir limitinize yansır.
Ödeme şekli “Havale/EFT” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız 3 iş günü içinde geri ödenir. Bunun için bize alışverişte ödemeyi gerçekleştirdiğiniz banka hesap numarasını, Banka hesap adını, Şube kodunu, Bankanın ismini ve IBAN numaranızı, detaylıca tarafımıza e-mail olarak iletmeniz yeterli olacaktır.

Yeni aldığım ürün arızalı/bozuk çıktı, ne yapmalıyım?

Ürününüz ile ilgili yaşadığınız arıza/bozuk sorunları için, ürünün elinize geçmesinden sonra bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ürününüz bebemola.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere Yetkili Servis’e gönderilir. Bu incelenmenin sonucunda çıkan rapora göre ürününüzle ilgili ” Yeni ürün ile değişim,para iadesi ya da kullanıcı hatası var ise ücretin onaylanması karşılığında onarım” olarak işlem yapılabilir. Kullanıcı hatası onarım ürünlerinde, kargo ücreti ve onarım ücreti size ait olmak üzere ürün yaptırılarak tarafınıza iletilir.Arıza sürecinin daha kısa olması için, ürünle beraber gelen kullanma kılavuzu ve garanti belgesinin üzerinde yer alan teknik servislere başvurarak, sorununuzun çok daha kısa zamanda halledilmesini sağlayabilirsiniz.

Ürünümü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Satın aldığınız ürünlerin “renk/beden/model ”nedeniyle veya sitedeki başka bir ürün ile değişimi yapılamamaktadır. Bunun için siparişinizi iptal edip yeniden sipariş oluşturmanız gerekmektedir. Kargosu size ulaşmış ürünlerinizde, değişiklik yapmak isterseniz, ürününüzü kargo bedeli size ait olmak üzere bize göndermeniz ve talebinizi bir not ile iletmeniz gerekmektedir. Bu ürünler iade alınarak tarafınıza para iade yapılacak ve yeniden sipariş oluşumu için tarafınıza gerekli yardım yapılacaktır.

Teslimat sırasında ürünüm hasarlı çıktı, ne yapmalıyım?

Ürününüzü teslim alırken, kargo görevlisinin yanında açarak kontrol ediniz. Teslim aldığınız üründe‘hasar’varsa ya da ambalajı‘deforme’ise, görevliye “Kargo Hasar Tespit Tutanağı” tutturunuz. Ürününüz yetkili servis tarafından kuruluyorsa, kurulum aşamasında mutlaka ‘Yetkili Servis Hasar Raporu’düzenlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ürününüz için yapacağınız ‘hasar bildirimi’ kabul edilmemektedir. Tutanak tutturulmadan bildirilen hasarlı ürünler tarafımızca teslim alınmayacaktır.

Kargodan ürünü teslim alırken ne yapmam gerek?

Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağını” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz.
Kargo tarafından bebemola.com ’deki ürünün hasarlı olduğuna ilişkin bilgilendirme yapıldığında; ürünün iade işlemleri başlatılacak ve “ürün bedel iadesi” gerçekleştirilecektir.

Ürünün hasarlı olduğunu kargo teslimatından sonra fark ettim, ne yapmalıyım?

Siparişlerinizi teslim alırken, mutlaka görevlinin yanında paketi açıp, kontrollerini yapmanız gerekmektedir. Ürün Hasarlı ise, “Kargo Tespit Tutanağı ”tutturarak, paketi teslim almayarak, bize geri gönderebilirsiniz. Gerekli incelemeler sonrasında tarafınıza konuyla ilgili dönüş sağlanacaktır.
Hasar durumunda, “Kargo Tespit Tutanağı “olmadan teslim aldığınız ürünlerdeki hasardan dolayı sorumlu olmamaktayız. Bu tarz durumda, gün içerisinde teslimatı gerçekleştiren kargo şubesine ulaşarak, durumu anlatıp, destek isteyebilirsiniz.